تمزها

});

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

Image result for ‫شیخ وهابی‬‎
کسی گمان نمی کند که ما از یهودیان دفاع می کنیم اما این واقعیت است.

یک مبلغ سلفی با اشاره به فتوای مفتی سابق وهابیان، تاکید کرد که قتل نظامیان یهودی در فلسطین، جز در حالت جنگ و نبرد رو در رو، جایز نیست.


"علی الحلبی" مبلّغ سلفی اردنی در یک برنامه تلویزیونی و در پاسخ به سوال یکی از شاگردان خود درباره مساله قتل یهودیان، مدعی شد که کشتن نظامی مسلح صهیونیست در حالت عادی و خارج از جنگ و درگیری جایز نیست.

در سوال مطرح شده چنین آمده بود که «برخی می گویند قتل یهودیان در فلسطین جایز است؟»؛ و الحلبی در پاسخ گفت: «وقتی کسی به تو برق و آب می دهد، به تو پول می دهد و نزد او کار می کنی، آیا مالش را می گیری و نیرنگ می زنی، حتی اگر یهودی باشد»؟!

به نوشته رأی الیوم، حلبی سپس با اشاره به فتوای "بن باز" مفتی سابق وهابیان سعودی، افزود: در روزهای اشغال مصر از سوی انگلیس "شیخ بن باز" نامه ای برای شیخ احمد شاکر فرستاد، زیرا شیخ احمد شاکر به قتل انگلیسیها فتوا داده بود، اما شیخ بن باز به وی گفت: کشتن آنان جایز نیست و بر اساسا پیمان ها و توافق‌نامه ها، حقوق و جان آنان باید حفظ شود. بنابر این اظهار نظر احساسی با نظرات علمی تفاوت دارد.
در ادامه شخص سوال‌کننده بار دیگر پرسید: «این درباره مردم عادی بود، اما نظر شما درباره نظامیان (اسرائیلی) که در خیابانها سلاح حمل می کند، چیست»؟
 
حلبی بار دیگر گفت: جواب همان است. من از تو سوال می کنم: «آیا این نظامی حامل اسلحه در خیابان هر مسلمانی را ببیند می کشد»؟ سوال کننده گفت: نه! حلبی هم ادامه داد: من در فلسطین زندگی نکردم اما براداران ما در فلسطین می گویند اگر کسی به یهودی حمله نکند، آنها نیز به وی حمله نمی کنند(!)
 
وی مدعی شد: "کسی گمان نمی کند که ما از یهودیان دفاع می کنیم اما این واقعیت است در غیر اینصورت هر کس آنها را بیابد به قتل برساند، در فلسطین هیچ کس باقی نمی ماند و مردم همه از فلسطین به کشورهای دنیا فرار می کنند"(!)

علی الحلبی از مشهورترین ملبغان جریان سلفی اردن و مدیریت مرکز پژوهش‌های روش‌شناختی اردن موسوم به مرکز "شیخ البانی" را بر عهده دارد.
 
جایز نبودن قتل تفنگداران اشغالگر و مسلح صهیونیست در حالی از سوی مبلغان مشهور سلفیت وهابی ترویج می شود که به طور مستمر شاهد کشته شدن شمار زیادی از پیروان مکتب اهل بیت (ع) در مساجد و حسینیه ها به دست تکفیری های انتحاری هستیم؛ کسانی که با فتوای شیوخ مرتجع وهابیت تکفیری، برای رضای خدا و رفتن به بهشت(!) شیعیان بی‌گناه نمازگزار و روزه دار را به شهادت می رسانند.
 
منبع: جام نیوز
 
 
 طبقه بندی: مطلب ویژه مبلغین،  سیاسی،  گزارش، 

تاریخ : جمعه 15 آبان 1394 | 09:54 ب.ظ | نویسنده : سید امیر حسین طباطبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دو دی ال
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات