تمزها

});

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

در زمین بازی نسبت به وجود توپ سه حالت می توان تصور نمود.
الف: اینکه هیچ توپی در زمین وجود نداشته باشد.
ب: اینکه یک توپ استاندارد و مورد تأیید داور مسابقه در زمین باشد.
ج: اینکه بیش از یک توپ وجود داشته باشد.
بدیهی است که در حالت «الف» بازیکنان نمی توانند هیچ حرکت هدفمندی داشته باشند. در حالت «ج» هم حرکتها مختل می شود فقط در حالت «ب» بازی جریان عادی خود را دارد.
در زمین مسابقه بزرگ که تمام انسانهای بالغ و مکلف در آن شرکت دارند هر سه حالت فوق مشاهده می شود گروهی مانند حالت «الف» هیچ هدف مشخصی ندارند و نمی دانند چگونه از عمر و جوانی و استعدادها و امکانات خدادادی استفاده نمایند. برخی هم مانند حالت «ج» اهداف چندگانه و گاه متضادی دارند یا هر چند وقت یکبار هدف خود را عوض می نمایند که این امر موجب هدر رفتن عمر و استعداد آنان می شود.
اما بعضی که قرآن کریم آنان را صاحبان عقل واندیشه و درک می داند مانند حالت «ب» یک هدف مشخص را در زندگی پیگیری می نمایند اگر این هدف منطقی و معقول و مورد تأیید داور هستی باشد چنین گروهی خوشبخت و سعادتمند می شوند.
حال سؤال این است که داور هستی کدام هدف را برای ما انسانها که چون بازیکنان یک تیم فوتبال در زمین مسابقه قرار گرفته ایم مشخص فرموده اند؟
با مراجعه به قرآن کریم از مجموع دستورالعملهای داور هستی می فهمیم که آن هدف معرفت و عبودیت است.
وَ ما خَلَقتُ الجنَّ و الإِنسَ إلا لِیَعبُدُونِ. (ذاریات: 56)
هدف این است که انسان خاکی و فرشی، عرشی و خدایی شود، انسان برسد به آنجا که جز خدا نبیند نه اینکه در این قفس بمیرد.
مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک
چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
ما ز بالاییم و بالا می رویم
ما ز دریاییم و دریا می رویم
در پایان این نکته قسمتی از وصیتنامه شهید نوذر ایزدی را که در ماهنامه فرهنگی اجتماعی هنری سال پنجم شماره 55 به چاپ رسیده مطالعه فرمایید: «آنان که به هزار و یک دلیل زندگی می کنند نمی توانند به یک دلیل بمیرند و آنان که به یک دلیل زندگی می کنند به همان دلیل نیز می میرند.»طبقه بندی: فوتبال زندگی،  اهل بیت (علیهم السلام)،  اخلاقی، 
برچسب ها: فوتبال زندگی قسمت یازدهم: توپ بازی، در زمین مسابقه بزرگ که تمام انسانهای بالغ و مکلف در آن شرکت دارند، هدف معرفت و عبودیت است. وَ ما خَلَقتُ الجنَّ و الإِنسَ إلا لِیَعبُدُونِ. (ذاریات: 56)، مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم ما ز بالاییم و بالا می رویم ما ز دریاییم و دریا می رویم،  

تاریخ : شنبه 19 دی 1394 | 06:54 ب.ظ | نویسنده : سید امیر حسین طباطبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دو دی ال
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات