تمزها

});

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
http://www.welayatnet.com/sites/default/files/media/image/119_13282.jpg
قالْ رَسُولِ الله صلی الله علیه و آلهَ:
مَنْ وُقِیَ شَرَّ ثَلَاثٍ فَقَدْ وُقِیَ الشَّرَّ كُلَّهُ... وَ ذَبْذَبِه‏  ...
هر كس 3 شر را از خود دور كند ، تمام شرها از او دور شده است ... 3. شر شهوت  ‏
منبع :مستدرك الوسائل جلد ‏9 صفحه  32

داستان تكان دهنده:
نوجوانی خوش سیما به نام " امیر " در خانواده ای بسیار ثروتمند و مرفه زندگی می كرد ، پدر و مادرش هردو پزشك بودند و از آنجا كه افكار غربی داشتند به ارزش ها و دستورهای دین چنان كه باید پایبند نبودند.
آنها صبح زود از خانه بیرون می رفتند و فقط آخر شب برای استراحت به خانه بر می گشتند. و برای آنكه امیر احساس تنهایی نكند ، دختر خاله ی او را كه او نیز هم سنّ امیر بود به فرزند خواندگی پذیرفتند و او در خانه ی خویش جای دادند.
از آن زمان ، آرامش زندگی امیر بهم خورد چرا كه دختر خاله اش همانند زلیخا ، همواره خود را به امیر عرضه می داشت و درخواست عمل نامشروع می كرد!
لكن امیر ، یوسف وار امتناع می ورزید و خود را به چنین گناه بزرگی آلوده نمی كرد ؛ او از این وضعیتِ پیش آمده بسیار نگران بود كه نكند خدای نكرده سرانجام تسلیم شود و گوهر عفاف خود را از دست دهد!
امیر در این میدان مبارزه با نفس و شیطان ، و در این نگرانی بسیار شدید ،نامه ای به مجله " زن روز" می نویسد و از آنها راه چاره می جوید ، لیكن یك هفته بعد از نوشتن نامه ، یك شخصیت معنوی را در خواب می بیند كه به او می گوید " امین"! برو به دانشگاه اصلی ، وقتت را تلف نكن!
بدین ترتیب امیر ، كه اینك مفتخر به عنوان "امین" شده بود، عازم جبهه نور می شود و پیش از رفتن، نامه ای دیگر برای مجله "زن روز " می نویسد و سرانجام ، چهار روز پس از اعزام به جبهه ، در عملیات كربلای 4 در میقاتگاه شلمچه، شهد شیرین شهادت را می نوشد و به دیدار پروردگار مهربان می رسدطبقه بندی: مطلب ویژه مبلغین،  اهل بیت (علیهم السلام)،  اخلاقی،  حدیث، 
برچسب ها: شر شهوت ‏، منبع :مستدرك الوسائل جلد ‏9 صفحه 32، داستان تكان دهنده، منبرک دلنشین،  

تاریخ : جمعه 9 بهمن 1394 | 07:26 ب.ظ | نویسنده : سید امیر حسین طباطبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دو دی ال
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic