تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام موسوی قهار - سفارت انگلیس باز باشد یا بسته باید بدانیم که دشمن، دشمن است!

تمزها

});

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/93-03/31/80640-241299-1403329786.jpg
حواسمان به انگلیس وسیاستهای پلیدش باشد....
حجت الاسلام موسوی قهار با اشاره به این نکته که دشمن خوبی ما را نمی خواهد،
ومدام در پی ایجاد اختلاف در بین مسلمان هااست،به این داستان اشاره کردند که
در زمان حکومت عثمانی که حکومت مقتدر و مهمی بوده و انگلیسی ها می‎خواسته اند آن را متلاشی کنند ، در کنار سفارت عثمانی ( سفارت ترکیه) در تهران مسجدی بوده که مامورین سفارت که سنی مذهب بوده اند در آن مسجد صبحها نماز می‎خوانده اند، در این مسجد یک شیخی هر روز صبح روضه حضرت زهرا(س) و اینکه 
خلیفه دوم در را به پهلوی حضرت زهرا زد و... می‎خواند،
یک کسی می‎گوید من گفتم اینکه این شیخ هر روز این روضه را در اینجا می‎خواند یک چیزی باید باشد، آمدم و به او گفتم شیخنا، شما روضه دیگری بلد نیستید بخوانید هر روز صبح این روضه را می‎خوانید؟ گفت چرا، گفتم پس چرا هر روز این روضه را می‎خوانی ؟
 گفت من یک بانی دارم روزی پنج ریال به من می‎دهد می‎گوید این روضه را در این مسجد بخوان من هم می‎خوانم، گفتم می‎شود این با نیت را به من معرفی کنی ؟ گفت بله، یک دکاندار در همین خیابان است .
 آن شخص می‎رود با آن دکاندار رفاقت می‎کند بعد می‎گوید شما چطور شده که هر روز در این مسجد روضه حضرت زهرا (س) می‎گویی بخوانند؟
می‎گوید یک کسی روزی دو تومان به من می‎دهد که در این مسجد روضه حضرت زهرا خوانده شود، من پانزده ریال آن را برمی دارم و پنج ریال را می‎دهم به این شیخ روضه بخواند، بعد تعقیب می‎کند ببیند که بانی این روضه چه کسی است، معلوم می‎شود روزی بیست و پنج تومان از سفارت انگلیس می‎دهند که صبحها روضه حضرت زهرا (س) در این مسجد که در کنار سفارت عثمانی است خوانده شود و بازار جنگ شیعه و سنی هر روز گرم باشد.
  بله این نمونه ایی از سیاست های پلید انگلیس است وما نباید هیچ وقت فراموش کنیم که دشمن دشمن است چه سفارتش باز یا تعطیل باشد.طبقه بندی: اهل بیت (علیهم السلام)،  گزارش، 
برچسب ها: سفارت انگلیس، دشمن دشمن است، حکومت عثمانی، روضه حضرت زهرا سلام الله علیها، خلیفه دوم، حجت الاسلام موسوی قهار،  

تاریخ : یکشنبه 1 شهریور 1394 | 09:04 ب.ظ | نویسنده : سید امیر حسین طباطبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دو دی ال